Συμμετοχή των μαθητών στα σχολικά πρωταθλήματα Φυσικής Αγωγής

Ο Γιώργος Κάτσικας δίνει οδηγίες στις μαθήτριες-αθλήτριες του βόλλεϋ...

που οδήγησαν σε επαγγελματικές εμφανίσεις.

Πολλοί μαθητές του σχολείου μας συμμετείχαν στα σχολικά πρωταθλήματα που διοργάνωνε το Γραφείο Φυσικής Αγωγής της Β’ Διεύθυνσης Αθήνας.

Στο βόλεϊ συμμετείχαν οι μαθήτριες Καρατσιομπάνη Μαρία (Γ2), Νιζάμη Μαρκέλλα (Γ2), Ρέτζα Ελένη (Γ3, αρχηγός), Σερέτη Ιωάννα (Γ4),Τσάκαλου Λαμπρίνα (Γ3), Φουσκαρή Θεοδώρα (Γ4), Καζάνη Έρρικα (Β1), Κοκοτή Λιλή (Β2), Κουρσιούνη Σοφία (Β2), Θεμελίδη Βασιλίνα (Β2) και Συμεωνίδου Όλγα (Β4). Η πορεία της ομάδος ήταν πάρα πολύ καλή αφού έφτασε στους ημιτελικούς.

Στο ποδόσφαιρο συμμετείχαν οι μαθητές: Θεολόγος Κώστας (Γ2 αρχηγός), Μαραθωνίτης Τάσος (Γ2), Αθανασιάδης Κώστας (Γ1), Γκαγκανάτσος Θάνος (Γ1), Δρακάτος Παναγιώτης (Γ1), Μίχας Λουκάς (Γ3), Περλέγκος Πέτρος (Γ3), Βούτσινος Κώστας (Β1), Αθανασιάδης Αλέξανδρος (Β1), Κατσαούνης Κώστας (Β2), Ρεγούλης Νίκος (Β3), Πρίφτης Γιώργος (Β3), Τσιμπούκης Δημήτρης (Β4), Κουρέτας Άγγελος (Α2), Κιαχάκης Λευτέρης (Α2), Αναγνωστόπουλος Χρήστος (Α1), Φουσέκης Κώστας (Α4). Η πορεία της ομάδας ήταν καλή αφού έφτασε μέχρι τα προημιτελικά.

Η ομάδα της καλαθοσφαίρισης δεν τα κατάφερε πολύ καλά φέτος. Αποκλείστηκε από τον πρώτο γύρο, αν και διέθετε πολύ καλούς παίκτες.

Δυστυχώς, εφέτος το Υπουργείο Παιδείας δε διοργάνωσε αγώνες στα ατομικά αθλήματα και έτσι πολλοί μαθητές μας δε διεκδίκησαν επιτυχίες, κάτι που γινόταν παραδοσιακά κάθε χρόνο.

Ελπίζουμε του χρόνου η συμμετοχή των μαθητών να είναι μεγαλύτερη και οι επιτυχίες περισσότερες.

Ο καθηγητές Φυσικής Αγωγής

Σοφία Ναϊσίδου & Γιώργος Κάτσικας