Την Τετάρτη  28 Μαρτίου  2012 και ώρες 12-2 μμ. πραγματοποιήθηκε στο αμφιθέατρο του σχολείου μας μια ημερίδα ποίησης αφιερωμένη στους ποιητές της γενιάς του ’80, κ. Παυλάκου Δήμητρα και Στρατή Πασχάλη. Η εκδήλωση έγινε στα πλαίσια της ΠΑΓΚΟΣΜΙΑΣ ΗΜΕΡΑΣ ΠΟΙΗΣΗΣ, που γιορτάστηκε στις 21 Μαρτίου 2012. Η εκδήλωση περιλάμβανε:

Πριν την εκδήλωση προηγήθηκε η πραγματοποίηση σύντομων συνεντεύξεων των δύο ποιητών, η οποία ηχογραφήθηκε και μεταδόθηκε μέσω του ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΟΥ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟΥ.

Ήταν μια πολύ επιτυχημένη και υψηλού επιπέδου εκδήλωση, που εξασφάλισε πολύ θετικά σχόλια και από τους μαθητές και από τους καθηγητές, αλλά κυρίως από κάποιους επισκέπτες, που ήρθαν για να παρακολουθήσουν την εκδήλωση αυτή, όπως η σχολική σύμβουλος κλ. ΠΕ6 κ. Χριστίνα Παπαγγελή.

Δείτε σχετικά βίντεο

Ηλίας Κουρκουλάκος