THE ANAVRYTA HARDWARE TASK FORCE 2013

Χάρης Κυρίτσης (Α2) - Βενέτης Παλληκαράς (Β3) - Στέλιος Παυλίδης (Β3)

Ο καθένας από τους κυρίους αυτούς λύνει και δένει ένα ηλεκτρονικό υπολογιστή με περισσή ευκολία, εγκαθιστά και απεγκαθιστά λογισμικά με εντυπωσιακή άνεση. Σκεφτείτε τι γίνεται όταν συνεργάζονται και οι τρεις μαζί.

Μετά από συνεννόηση με τη Διεύθυνση του Σχολείου αποφασίστηκε να θεσπιστεί ομάδα μαθητών με τίτλο "The Anavryta Hardware Task Force". Για το 2013-14 τα μέλη της ομάδας ορίστηκαν μετά από εκτενή αναζήτηση και διακριτικές δοκιμασίες.

Η αξία της ομάδας αυτής είναι προφανής. Με τη συνεχή χρήση των Η/Υ από καθηγητές και μαθητές πρέπει και έπρεπε να υπάρχει μια αναγνωρίσιμη ολιγομελής ομάδα μαθητών, ως ο πρώτος σοβαρός και αποτελεσματικός σταθμός βοήθειας.

Η ομάδα δεν δρα ανεξέλεγκτα και δεν θα μπορούσε άλλωστε σε ένα σχολικό περιβάλλον. Επιβλέπεται από τους υπεύθυνους των εργαστηρίων πληροφορικής και φυσικής.

Στέλιος Χατζηθεοδωρίδης

Εργαστήριο Φυσικής