14 Μαΐου, ημέρα εκπομπής WEB ραδιοφώνου

(οργάνωση Ηλίας Κουρκουλάκος)

Τη Δευτέρα 14 Μαΐου 2012 και ώρες: 9.30 πμ.-13.30 μμ., πραγματοποιήθηκε στον προαύλιο χώρο του Λυκείου ζωντανή ραδιοφωνική εκπομπή (live program) σε συνεργασία με τον διαδικτυακό ραδιοφωνικό σταθμό (bike2bike web radio).Οι μαθητές έκαναν αφιερώσεις, μίλησαν στον αέρα μέσω του ραδιοφώνου, χόρεψαν και διασκέδασαν για τη λήξη του σχολικού έτους.

Τις μουσικές επιλογές, τα ηχητικά συστήματα, αλλά και το συντονισμό της ραδιοφωνικής σύνδεσης και εκπομπής επιμελήθηκε ο μαθητής της Α τάξης Αστέριος Τσιούρβας. Στην εκδήλωση συμμετείχαν και λίγοι μαθητές από το ΕΠΑΛ Αναβρύτων, οι οποίοι μάλιστα έκαναν αφιερώσεις και τραγούδησαν συνθέσεις του μουσικού είδους HIP-HOP. Συγχαρητήρια παιδιά!! Καλή επιτυχία στις εξετάσεις!! Και του χρόνου, με περισσότερες εκδηλώσεις και προγράμματα!!

Ηλίας Κουρκουλάκος

Φιλόλογος