Νέες αναρτήσεις & ανακοινώσεις

Θέμα

10.

12/6/2017

Το ΕΠ.Ε.Σ του Πρότυπου Λυκείου Αναβρύτων σύμφωνα με την 727/Δ.Ε.Π.Π.Σ 8-6-2016 ζητά την κάλυψη μιας θέσης Φιλολόγου, για το σχολικό έτος 2017-18.

9.

9/6/2017

Ανακοίνωση της ημερομηνίας και ώρας της διεξαγωγής των εισαγωγικών εξετάσεων της Α Λυκείου..

8.

28/5/2017

Στατιστική ανάλυση των αιτουμένων εισαγωγή στην Α Λυκείου του Προτύπου Λυκείου Αναβρύτων.

7.

28/5/2017

Θερινά σχολεία της Ένωσης Ελλήνων Φυσικής.

6.

19/5/2017

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος των Καθηγητών συγχαίρουν τους μαθητές της Α και Β Λυκείου που διακρίθηκαν στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικής "Αριστοτέλης 2017"

5.

2/5/2017

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος των Καθηγητών συγχαίρουν το μαθητή της Γ’ Λυκείου Άγγελο Νικομάνη, που κατέλαβε την 5η θέση στη Β φάση του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Φυσικής "Αριστοτέλης" και θα συμμετάσχει στην 5μελή ομάδα μαθητών που θα εκπροσωπήσουν την Ελλάδα στην 48η Διεθνή Ολυμπιάδα Φυσικής που θα γίνει στην πόλη Yogyakarta της Ινδονησίας, από 16-24 Ιουλίου.

4.

25/4/2017

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος των Καθηγητών συγχαίρουν τη μαθήτρια Καρκαβίτσα Κωνσταντίνα της Β΄ τάξης του σχολείου μας για την ανάδειξή της ως έφηβη βουλευτής της ΚΒ΄Συνόδου του Προγράμματος της "Βουλής των Εφήβων".

3.

25/7/2016

Το Λύκειο Αναβρύτων, ως Πρότυπο Πειραματικό Λύκειο, σχεδιάζει τη λειτουργία ομίλων, για ενδιαφερόμενους μαθητές του Λυκείου, αλλά και ενδιαφερόμενους μαθητές άλλων Λυκείων. Μάθετε για το θεσμό των ομίλων. Δείτε τη θεματολογία των ομίλων που οι καθηγητές πρότειναν για το σχολικό έτος 2016-2017. Εγγραφείτε μέχρι και σε δύο ομίλους που σας ενδιαφέρουν.

2.

24/5/2016

Το Πρότυπο Λύκειο Αναβρύτων επελέγη από το Υπουργείο Παιδείας ως ο μοχλός υλοποίησης της συμφωνίας μεταξύ της Ακαδημίας των Παρισίων και της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης για αποκεντρωμένες εταιρικές σχέσεις. Προς τούτο, το σχολείο μας θα συνεργαστεί με το Lycee Condorcet του Παρισιού σε διάφορους τομείς, μέσω προγραμμάτων, προς όφελος μαθητών και καθηγητών.

1.

28/8/2015

Συνοπτική ενημέρωση για το νέο σύστημα πρόσβασης των υποψηφίων στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

ΤΡΑΠΕΖΑ ΘΕΜΑΤΩΝ

Όλα τα σχολικά βιβλία έχουν αναρτηθεί στον ιστοχώρο του Υπουργείου Παιδείας ΨΗΦΙΑΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ όπου ο ενδιαφερόμενος μαθητής μπορεί να ανατρέχει, προκειμένου να διαβάζει (και αν είναι απαραίτητο) να εκτυπώνει τις ενότητες στις οποίες παραπέμπει ο διδάσκων καθηγητής.