Νέες αναρτήσεις & ανακοινώσεις

Θέμα

10.

24/9/2021

Ωράριο Λειτουργίας με διαφορετικά διαλείμματα σε δύο ομάδες τμημάτων.

Ωρολόγιο πρόγραμμα για την τρίτη εβδομάδα λειτουργίας του σχολείου.

9.

21/9/2021

Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων, κατανοώντας την ανάγκη ορθής και σε βάθος ενημέρωσης των μαθητών/τριών και των γονέων/κηδεμόνων τους, διοργανώνει την Τρίτη 21 Σεπτεμβρίου 2021 στις 16:00 ενημερωτική διαδικτυακή εκδήλωση με θέμα: «Ενημέρωση για τον Εμβολιασμό Παιδιών και Εφήβων 12-17 ετών».

8.

18/9/2021

Οι καθηγητές του Λυκείου δημιουργούν ομίλους αριστείας, δημιουργικότητας και καινοτομίας.

7.

30/8/2021

Ο Διευθυντής & ο Σύλλογος Καθηγητών συγχαίρουν τους αποφοίτους μαθητές μας και τους εύχονται δημιουργικές ακαδημαϊκές σπουδές!

6.

7/7/2021

Ο Σύλλογος Διδασκόντων στη συνεδρίαση της 11ης Ιούνη για τον «Χαρακτηρισμό φοίτησης, Διαγωγής και έκδοσης Αποτελεσμάτων» και σε ειδική αναφορά του, ΣΥΓΧΑΙΡΕΙ:

• τη μαθήτρια Λέκκα Αναστασία και τους μαθητές Γκουζή Χαράλαμπο & Δημόπουλο Αλέξανδρο της Β’ Λυκείου, που βρήκαν και παρέδωσαν στη Διεύθυνση του σχολείου σημαντικό χρηματικό ποσό.

• τους μαθητές Φλωράκη Παναγιώτη & Χαρδαλιά Χρήστο της Α’ Λυκείου, οι οποίοι βρήκαν και παρέδωσαν τελευταίας τεχνολογίας κινητό τηλέφωνο το οποίο και παρελήφθη από τον κάτοχό του.

5.

25/6/2021

Η Ελληνική Εταιρία Προστασίας της Φύσης απένειμε το 1ο Βραβείο του Πανελλήνιου Διαγωνισμού «Φωτοϊστορίας», που υλοποιήθηκε στο πλαίσιο των Δικτύων ΠΕ «Οι Πράσινες Γωνιές της Γειτονιάς μου»», «Μαθαίνω για τα Δάση» και «Νέοι Δημοσιογράφοι για το Περιβάλλον» της ΕΕΠΦ, τη σχολική χρονιά 2020-2021, στο Πρότυπο Λύκειο Αναβρύτων για τη συμμετοχή του με το έργο «Καθημερινή παράκαμψη»

4.

24/6/2021

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος των Καθηγητών συγχαίρουν τους μαθητές Νικολάου Χαράλαμπο & Χατζηπαπά Κωνσταντίνο της Α Λυκείου και Γαρυφάλλου Δημοσθένη & Γουδή-Ζιάννη Σταμάτιο της Β Λυκείου, για τη διάκρισή τους στον 31ο Πανελλήνιο ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΦΥΣΙΚΗΣ 2021.

3.

18/6/2021

Ενημέρωση για την «Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής», μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2021 – 2022.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ για την ηλεκτρονική εγγραφή μαθητών & μαθητριών στη Β’ & Γ’ Λυκείου για τη σχολική χρονιά 2021-2022

Υπόδειγμα Υπεύθυνης Δήλωσης Κηδεμόνα προς το σχολείο.

2.

24/3/2020

Οι καθηγήτριες φυσικής αγωγής του σχολείου κκ. Σοφία Ναϊσίδου και Δήμητρα Στραβάκου προτείνουν ασκήσεις για καλή φυσική κατάσταση κατά τον περιορισμό μας στο σπίτι "στα χρόνια του κορωναϊού"

1.

23/9/2019

Έντυπο Υπεύθυνης Δήλωσης Κηδεμόνα με Στοιχεία Επικοινωνίας.

Έντυπο Δελτίου Υγείας Μαθητή.

Όλα τα σχολικά βιβλία έχουν αναρτηθεί στον ιστοχώρο του Υπουργείου Παιδείας ΨΗΦΙΑΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ όπου ο ενδιαφερόμενος μαθητής μπορεί να ανατρέχει, προκειμένου να διαβάζει (και αν είναι απαραίτητο) να εκτυπώνει τις ενότητες στις οποίες παραπέμπει ο διδάσκων καθηγητής.