Νέες αναρτήσεις & ανακοινώσεις

Θέμα

7.

20/9/2019

Ωρολόγιο πρόγραμμα διδασκαλιών μόνο για τις ημέρες Δευτέρα 23/9 και Τρίτη 24/9, σε αναμονή νέων καθηγητών για ανάληψη υπηρεσίας.

6.

13/9/2019

Το Λύκειο Αναβρύτων, ως Πρότυπο Λύκειο, σχεδιάζει τη λειτουργία ομίλων, για ενδιαφερόμενους μαθητές του Λυκείου, αλλά και ενδιαφερόμενους μαθητές άλλων Λυκείων. Μάθετε για το θεσμό των ομίλων. Δείτε τη θεματολογία των ομίλων που οι καθηγητές πρότειναν (σε εξέλιξη) για το σχολικό έτος 2019-2020. Εγγραφείτε μέχρι και σε δύο ομίλους που σας ενδιαφέρουν. (Οι προτεινόμενες ημέρες και ώρες μπορεί να αλλάξουν σύμφωνα με απαίτηση των ενδιαφερόμενων μαθητών.)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΟΜΙΛΩΝ
ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΡΙΤΗ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
2:10-3:40 2:10-3:40 2:10-3:40 2:10-3:40 2:10-4:25
κ. Χούσου κ. Γεωργούδη κ. Χαρίτος κ. Γκυρτής κ. Ναϊσίδου
κ. Γιανναρά κ.κ. Δημοπούλου & Καρδαμίτσης κ. Καραγιαννίδου κ. Μπέττας
κ.κ. Βολυράκη &  Γρηγοροπούλου

5.

10/9/2019

Ο Διευθυντής, ο Σύλλογος των Καθηγητών και ιδιαιτέρως οι καθηγητές φυσικής ευχαριστούν τους εκπροσώπους των μαθητών της απελθούσας Γ Λυκείου, για την οικονομική ενίσχυση του Εργαστηρίου Φυσικής.

4.

30/8/2019

Καλούνται οι γονείς και οι κηδεμόνες των επιτυχόντων μαθητών/τριών στις εισαγωγικές εξετάσεις της Α’ Λυκείου για το σχολικό έτος 2019-2020 να προσέλθουν από 3/9/2019 έως και 10/9/2019 (κατά προτίμηση όμως από 3/9 έως και 6/9) και ώρες 9:00-13:00, στη γραμματεία του Σχολείου για να καταθέσουν αίτηση μετεγγραφής στο Σχολείο μας.

Ταυτοχρόνως, θα πρέπει να κατατεθούν:

1. αντίγραφο της ηλεκτρονικής αίτησης (από το e-eggrafes) που αναφέρει το σχολείο εγγραφής του/της μαθητή/τριας

2. φωτοτυπία ταυτότητας του/της μαθητή/-τριας

3. υπεύθυνη δήλωση κηδεμόνα ότι αποδέχεται την επικοινωνία με το σχολείο μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σε ηλεκτρονική διεύθυνση που θα δηλωθεί, και με sms σε αριθμό κινητού τηλεφώνου που επίσης θα δηλωθεί, και

4. μέχρι την 30/9/2019 Δελτίο Υγείας του/της μαθητή/-τριας.

3.

27/8/2019

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος των Καθηγητών συγχαίρουν τους μαθητές του Λυκείου για την επιτυχία τους στην εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκαπίδευση.

2.

29/5/2019

Οδηγίες για την ηλεκτρονική εγγραφή των μαθητών στην επόμενη τάξη.

1.

24/5/2016

Το Πρότυπο Λύκειο Αναβρύτων επελέγη από το Υπουργείο Παιδείας ως ο μοχλός υλοποίησης της συμφωνίας μεταξύ της Ακαδημίας των Παρισίων και της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης για αποκεντρωμένες εταιρικές σχέσεις. Προς τούτο, το σχολείο μας θα συνεργαστεί με το Lycee Condorcet του Παρισιού σε διάφορους τομείς, μέσω προγραμμάτων, προς όφελος μαθητών και καθηγητών.

Όλα τα σχολικά βιβλία έχουν αναρτηθεί στον ιστοχώρο του Υπουργείου Παιδείας ΨΗΦΙΑΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ όπου ο ενδιαφερόμενος μαθητής μπορεί να ανατρέχει, προκειμένου να διαβάζει (και αν είναι απαραίτητο) να εκτυπώνει τις ενότητες στις οποίες παραπέμπει ο διδάσκων καθηγητής.