Νέες αναρτήσεις & ανακοινώσεις

Θέμα

9.

9/7/2021

ΔΕΛΤΙΟΥ ΤΥΠΟΥ ΥΠΑΙΘ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΩΝ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΓΕΛ και ΕΠΑΛ 2021

8.

7/7/2021

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ: Λόγω ισοβαθμίας υποψηφίων, στη δοκιμασία δεξιοτήτων για την εισαγωγή στην Α Λυκείου του Προτύπου Λυκείου Αναβρύτων, την Τετάρτη 7 Ιουλίου 2021 και ώρα 9.30πμ διενεργήθηκε κλήρωση, παρουσία των γονέων/κηδεμόνων των υποψηφίων, στο σχολείο, για κατάταξη των οκτώ θέσεων από 24 μέχρι 31 και στις 10.00πμ για κατάταξη των επτά θέσεων από 32 μέχρι 38. Τα αποτελέσματα της κλήρωσης καταγράφονται σε συνημμένο αρχείο.

7.

7/7/2021

Ο Σύλλογος Διδασκόντων στη συνεδρίαση της 11ης Ιούνη για τον «Χαρακτηρισμό φοίτησης, Διαγωγής και έκδοσης Αποτελεσμάτων» και σε ειδική αναφορά του, ΣΥΓΧΑΙΡΕΙ:

• τη μαθήτρια Λέκκα Αναστασία και τους μαθητές Γκουζή Χαράλαμπο & Δημόπουλο Αλέξανδρο της Β’ Λυκείου, που βρήκαν και παρέδωσαν στη Διεύθυνση του σχολείου σημαντικό χρηματικό ποσό.

• τους μαθητές Φλωράκη Παναγιώτη & Χαρδαλιά Χρήστο της Α’ Λυκείου, οι οποίοι βρήκαν και παρέδωσαν τελευταίας τεχνολογίας κινητό τηλέφωνο το οποίο και παρελήφθη από τον κάτοχό του.

6.

25/6/2021

Η Ελληνική Εταιρία Προστασίας της Φύσης απένειμε το 1ο Βραβείο του Πανελλήνιου Διαγωνισμού «Φωτοϊστορίας», που υλοποιήθηκε στο πλαίσιο των Δικτύων ΠΕ «Οι Πράσινες Γωνιές της Γειτονιάς μου»», «Μαθαίνω για τα Δάση» και «Νέοι Δημοσιογράφοι για το Περιβάλλον» της ΕΕΠΦ, τη σχολική χρονιά 2020-2021, στο Πρότυπο Λύκειο Αναβρύτων για τη συμμετοχή του με το έργο «Καθημερινή παράκαμψη»

5.

24/6/2021

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος των Καθηγητών συγχαίρουν τους μαθητές Νικολάου Χαράλαμπο & Χατζηπαπά Κωνσταντίνο της Α Λυκείου και Γαρυφάλλου Δημοσθένη & Γουδή-Ζιάννη Σταμάτιο της Β Λυκείου, για τη διάκρισή τους στον 31ο Πανελλήνιο ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΦΥΣΙΚΗΣ 2021.

4.

18/6/2021

Ενημέρωση για την «Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής», μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2021 – 2022.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ για την ηλεκτρονική εγγραφή μαθητών & μαθητριών στη Β’ & Γ’ Λυκείου για τη σχολική χρονιά 2021-2022

Υπόδειγμα Υπεύθυνης Δήλωσης Κηδεμόνα προς το σχολείο.

3.

15/9/2020

Οι καθηγητές του Λυκείου δημιουργούν ομίλους αριστείας, δημιουργικότητας και καινοτομίας.

2.

24/3/2020

Οι καθηγήτριες φυσικής αγωγής του σχολείου κκ. Σοφία Ναϊσίδου και Δήμητρα Στραβάκου προτείνουν ασκήσεις για καλή φυσική κατάσταση κατά τον περιορισμό μας στο σπίτι "στα χρόνια του κορωναϊού"

1.

23/9/2019

Έντυπο Υπεύθυνης Δήλωσης Κηδεμόνα με Στοιχεία Επικοινωνίας.

Έντυπο Δελτίου Υγείας Μαθητή.

Όλα τα σχολικά βιβλία έχουν αναρτηθεί στον ιστοχώρο του Υπουργείου Παιδείας ΨΗΦΙΑΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ όπου ο ενδιαφερόμενος μαθητής μπορεί να ανατρέχει, προκειμένου να διαβάζει (και αν είναι απαραίτητο) να εκτυπώνει τις ενότητες στις οποίες παραπέμπει ο διδάσκων καθηγητής.