Νέες αναρτήσεις & ανακοινώσεις

Θέμα

6.

17/10/2017

Αναμόρφωση του ωρολογίου προγράμματος για τις ημέρες: Τετάρτη 18/10, Πέμπτη 19/10 και Παρασκευή 20/10, λόγω προγραμματισμένων απουσιών των καθηγητών κ.κ. Γούλα, Μαρκαντωνάτου και Καραγιαννίδου. Οι ώρες ακρόασης των γονέων/κηδεμόνων, εμφανίζονται στο ωρολόγιο πρόγραμμα καθηγητών, περιορίστηκαν στην ημέρα Τετάρτη 18/10 και αναγκαστικά άλλαξαν για την ημέρα αυτή.

5.

29/9/2017

Δευτέρα 2/10/2017: 4η Πανελλήνια Ημέρα Αθλητισμού.

4.

29/9/2017

Ωρολόγιο πρόγραμμα λειτουργίας του σχολείου και ώρες ακρόασης των γονέων/κηδεμόνων.

3.

27/6/2017

Το Λύκειο Αναβρύτων, ως Πρότυπο Πειραματικό Λύκειο, σχεδιάζει τη λειτουργία ομίλων, για ενδιαφερόμενους μαθητές του Λυκείου, αλλά και ενδιαφερόμενους μαθητές άλλων Λυκείων. Μάθετε για το θεσμό των ομίλων. Δείτε τη θεματολογία των ομίλων που οι καθηγητές πρότειναν για το σχολικό έτος 2017-2018. Εγγραφείτε μέχρι και σε δύο ομίλους που σας ενδιαφέρουν.

2.

24/5/2016

Το Πρότυπο Λύκειο Αναβρύτων επελέγη από το Υπουργείο Παιδείας ως ο μοχλός υλοποίησης της συμφωνίας μεταξύ της Ακαδημίας των Παρισίων και της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης για αποκεντρωμένες εταιρικές σχέσεις. Προς τούτο, το σχολείο μας θα συνεργαστεί με το Lycee Condorcet του Παρισιού σε διάφορους τομείς, μέσω προγραμμάτων, προς όφελος μαθητών και καθηγητών.

1.

28/8/2015

Συνοπτική ενημέρωση για το νέο σύστημα πρόσβασης των υποψηφίων στην τριτοβάθμια εκπαίδευση.

ΤΡΑΠΕΖΑ ΘΕΜΑΤΩΝ

Όλα τα σχολικά βιβλία έχουν αναρτηθεί στον ιστοχώρο του Υπουργείου Παιδείας ΨΗΦΙΑΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ όπου ο ενδιαφερόμενος μαθητής μπορεί να ανατρέχει, προκειμένου να διαβάζει (και αν είναι απαραίτητο) να εκτυπώνει τις ενότητες στις οποίες παραπέμπει ο διδάσκων καθηγητής.