Η ενσωμάτωση της δωρεάς στις υποδομές του Λυκείου

Μάρτιος 2014

Εγκατάσταση ενός διαδραστικού πίνακα στην αίθουσα 14 του πρώτου ορόφου

Οι μαθητές του Γ4, παρακολουθούν την ταινία του BBC Hiroshima στα πλαίσια του μαθήματος Φυσική Γενικής Παιδείας. Ο διαδραστικός πίνακας συνδέεται με έναν από τους καινούριους υπολογιστές. Το σύστημα λαμβάνει δεδομένα internet ασύρματα.

Εγκατάσταση ενός διαδραστικού πίνακα στην αίθουσα 18 του πρώτου ορόφου

Ο μαθηματικός κ. Σωτηρόπουλος επιδεικνύει σε μαθητές και καθηγητές μερικές από τις δυνατότητες των προγραμμάτων οδήγησης του διαδραστικού συστήματος. Ο διαδραστικός πίνακας συνδέεται με έναν από τους καινούριους υπολογιστές. Το σύστημα λαμβάνει δεδομένα internet ασύρματα.

Εγκατάσταση ενός διαδραστικού πίνακα στην αίθουσα 5 του ισογείου

Μαθήτριες της Β Λυκείου με την καθοδήγηση του μαθηματικού κ. Σωτηρόπουλου εξασκούνται στη χρήση του διαδραστικού πίνακα για το μάθημα των Λατινικών! Ο διαδραστικός πίνακας συνδέεται με έναν από τους καινούριους υπολογιστές. Το σύστημα λαμβάνει δεδομένα internet ασύρματα.

Στέλιος Χατζηθεοδωρίδης

Εργαστήριο Φυσικής