α/α

Αναρτών

Εργασίες μαθητών στα Γερμανικά

6 19/11/2017

Ειρήυνη Αθηναίου, Γεράσιμος Βώρος, Βασίλης Γκίκας, Καλλονιάτη Νατάσα (Α1), Ιωάννα Φλέσσα,  Ειρήνη Χάρτζη, Αγγελική Μαλικούρτη (Α3)

Schülerkommentar zur deutschsprachigen Theateraufführung „Iphigenie“ (Επίβλεψη: Δήμητρα Γιανναρά)

5 10/4/2016

Μυρτώ Κολμανιώτη (Β2)

Αν οι καρχαρίες ήταν άνθρωποι του Bertolt Brecht (Επίβλεψη: Δήμητρα Γιανναρά)

4 10/4/2016

Αργυρώ Τάτσιου (Β4)

Bertolt Brecht (Επίβλεψη: Δήμητρα Γιανναρά)

3 9/5/2013

Βέκιος Παναγιώτης, Βλάχου Σίσσυ, Δάινα Παναγιώτα, Δούρου Ειρήνη, Λυμπερόπουλος Διονύσης, Ντουμάνης Βαγγέλης, Ντουμάνη Μαρία, Πευκιανάκη Έλενα

THEMA SYPHILIS. Εργασία στα πλαίσια του προγράμματος «Η Σύφιλη στην Ιστορία, τα Γράμματα και την Τέχνη». (Επίβλεψη: Κυριακή Ν. Μαντέλλου)

2 19/4/2013

Σίσσυ Βλάχου, Έλενα Πευκιανάκη

DER_MEERESKLEE. Το Θαλασσινό τριφύλλι του Οδυσσέα Ελύτη. Το ιστορικό πλαίσιο της ζωής του Ελύτη, το περιεχόμενο του ποιήματος "Το θαλασσινό τριφύλλι" και μετάφραση του ποιήματος.   (Επίβλεψη: Κυριακή Ν. Μαντέλλου)

1 1/4/2013

Σίσσυ Βλάχου, Πάνος Βέκιος, Ειρήνη Δούρου, Έλενα Πευκιανάκη, Βαγγέλης Ντουμάνης, Μαρία Ντουμάνη, Παναγιώτα Δάινα, Διονύσης Λυμπερόπουλος

DAS BILDUNGSSYSTEM IN DEUTSCHLAND. (απόδοση στα Ελληνικά από τους Βαγγέλη & Μαρία Ντουμάνη, επίβλεψη: Κυριακή Ν. Μαντέλλου)