Αναθέσεις Μαθημάτων & Ωρολόγια Προγράμματα

Υπεύθυνος ωρολογίου προγράμματος: Στέλιος Χατζηθεοδωρίδης

ΤΡΕΧΟΝ ΚΥΡΙΟ ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Αναθέσεις μαθημάτων σε καθηγητές κατανεμημένες στα τμήματα (13/11/2017)

Ωρολόγιο Πρόγραμμα μαθητών (χαρακτηρισμένο και με χρήση αιθουσών)

Ωρολόγιο Πρόγραμμα τμημάτων (χαρακτηρισμένο και με χρήση αιθουσών)

Ωρολόγιο Πρόγραμμα καθηγητών (χαρακτηρισμένο και με χρήση αιθουσών)

Ωρολόγιο Πρόγραμμα αιθουσών

Ημέρες και ώρες ακρόασης των κηδεμόνων από τους καθηγητές (13/11/2017)

Δείτε παρακάτω εφαρμογή τυχόν αναμορφώσεων του κύριου ωρολογίου προγράμματος για διάφορους έκτακτους λόγους, πχ εκδρομές τάξεων κλπ.

ΠΡΩΤΟ ΤΕΤΡΑΜΗΝΟ: από 11/9/2017

α/α

Ανάρτηση

Θέμα

18 12/12/2017

Τις ημέρες Τετάρτη 13/12 και Πέμπτη 14/12 είναι προγραμματισμένο να απουσιάσουν οι καθηγήτριες κα Σιδερή και κα Διάμεση. Το σχολείο θα λειτουργήσει με αναμορφωμένο ωρολόγιο πρόγραμμα.

17 2/12/2017

Η Γ Λυκείου θα εκδράμει στη Θεσσαλονίκη από την Παρασκευή 15/12 μέχρι και την Τρίτη 19/12. Το σχολείο θα λειτουργήσει με αναμορφωμένο ωρολόγιο πρόγραμμα.

16 24/11/2017

Την Τετάρτη 29/11 οι μαθητές της Α Λυκείου θα εκδράμουν στις Μυκήνες. Οι μαθητές της Α Λυκείου που δεν θα ακολουθήσουν θα σχηματίσουν ένα τμήμα που θα απασχοληθεί για τουλάχιστον 5 ώρες διδασκαλίας.

15 21/11/2017

Την Πέμπτη 23/11 οι μαθητές της Α Λυκείου θα παρακολουθήσουν διαλέξεις με θέμα τους εθισμούς, στι αίθουσες 7 και 8, τις τελευταίες 3 διδακτικές ώρες.

14 15/11/2017

Την Πέμπτη 16/11 οι αίθουσες 7 και 8 θα βάφονται μέχρι και το μεσημέρι για δεύτερη μέρα. Οι μαθητές των τμημάτων Α3 και Α4 θα χρησιμοποιήσουν τις αίθουσες που αναγράφονται στο αναμορφωμένο ωρολόγιο πρόγραμμα. Θα απουσιάσει η κα Πάλλα και κατά το δυνατόν αφαιρέθηκαν οι ώρες διδασκαλίες της σε τμήματα. Θα υπάρξουν φιλολογικές δειγματικές διδασκαλίες σε φοιτητές της φιλοσοφικής ως εξής: Την 2η ώρα Το ΓΦ1, Λατινικά με τον κ. Μαρκαντωνάτο. Την 3η ώρα το Β4, Φιλοσοφία με την κ. Μαργαρίτη και την 4η ώρα το Γ4, Ιστορία με την κα Δημοπούλου. Όλες οι δειγματικές θα γίνουν στο Αμφιθέατρο και οι φοιτητές θα συνεχίσουν τις συζητήσεις τους τις ώρες 5η και 6η επίσης στο Αμφιθέατρο.

13 14/11/2017

Την Τετάρτη 15/11 οι αίθουσες 7 και 8 θα βαφτούν. Οι μαθητές των τμημάτων Α3 και Α4 θα χρησιμοποιήσουν τις αίθουσες που αναγράφονται στο αναμορφωμένο ωρολόγιο πρόγραμμα. Την Πέμπτη 16/11 θα απουσιάσει η κα Πάλλα και κατά το δυνατόν αφαιρέθηκαν οι ώρες διδασκαλίες της σε τμήματα.

12 10/11/2017

Πλήρες ωρολόγιο πρόγραμμα για τουλάχιστον μία εβδομάδα, σύμφωνα με τη μέθοδο των διαδοχικών προσεγγίσεων μιας πολλαπλότητας υποκειμενικών τελειοτήτων που υποτίθεται ότι, παρόλους τους διαγκωνισμούς, δημιουργεί μια, κατά του καθενός δοκούντος, αντικειμενική τελειότητα.

11 8/11/2017

Η αποχώρηση του φιλολόγου κου Παναγιώτη Σαβοριανάκη και η προσέλευση της φιλολόγου κας Βιργινίας Μεσσαριτάκη επισύρουν αλλαγές στις κατανομές των φιλολογικών μαθημάτων και κατ' επέκταση αλλαγές στο Ωρολόγιο Πρόγραμμα λειτουργίας του σχολείου που αφορούν σε όλες τις τάξεις. Για τις ημέρες Πέμπτη 9/11 και Παρασκευή 10/11 το σχολείο θα λειτουργήσει με αναμορφωμένο ωρολόγιο πρόγραμμα, και θα γίνει προσπάθεια σταθερότερου ωρολογίου προγράμματος για τις επόμενες εβδομάδες.

10 4/11/2017

Την Τετάρτη 8/11/2017 που το σχολείο θα επισκευθεί Μουσεία, οι μαθητές που δεν θα ακολουθήσουν θα έχουν νέο 7ωρο πρόγραμμα απασχόλησης. Για τις τάξεις Α και Β θα δημιουργηθεί ένα τμήμα που θα ονομάζεται ΑΒ ενώ για τους μαθητές της Γ τάξης θα δημιουργηθούν από ένα τμήμα κατεύθυνσης.

9 30/10/2017

Αναμόρφωση του ωρολογίου προγράμματος για τις ημέρες: Τετάρτη 1/11, Πέμπτη 2/11 και Παρασκευή 3/11, λόγω προγραμματισμένων απουσιών των καθηγητριών κ.κ. Καραγιαννίδου, Γαλάνη και Γρηγοροπούλου. Οι ώρες ακρόασης των γονέων/κηδεμόνων, εμφανίζονται στο αναμορφωμένο ωρολόγιο πρόγραμμα καθηγητών, περιορίστηκαν στην ημέρα Τετάρτη 1/11 και αναγκαστικά άλλαξαν για την ημέρα αυτή. Από τη Δευτέρα 6/11 το σχολείο επιστρέφει σε κανονική λειτουργία με το πλήρες πρόγραμμα.

8 17/10/2017

Αναμόρφωση του ωρολογίου προγράμματος για τις ημέρες: Τετάρτη 18/10, Πέμπτη 19/10 και Παρασκευή 20/10, λόγω προγραμματισμένων απουσιών των καθηγητών κ.κ. Γούλα, Μαρκαντωνάτου και Καραγιαννίδου. Οι ώρες ακρόασης των γονέων/κηδεμόνων, εμφανίζονται στο ωρολόγιο πρόγραμμα καθηγητών, περιορίστηκαν στην ημέρα Τετάρτη 18/10 και αναγκαστικά άλλαξαν για την ημέρα αυτή. Από τη Δευτέρα 23/10 το σχολείο επιστρέφει σε κανονική λειτουργία με το πλήρες πρόγραμμα.

7 10/10/2017

Απασχόληση των μαθητών που δεν θα ακολουθήσουν στο σχολικό περίπατο της Πέμπτης 11/10/2017

6 8/10/2017

Αναμόρφωση του ωρολογίου προγράμματος της Δευτέρας 9/10/2017, λόγω της προγραμματισμένης απουσίας της κας Μαργαρίτου.

5 29/9/2017

Πλήρες ωρολόγιο πρόγραμμα με ημερομηνία πρώτης εφαρμογής τη Δευτέρα 2/10/2017.

4 22/9/2017

Πλήρες ωρολόγιο πρόγραμμα για την εβδομάδα της Δευτέρας 25/9.

3 16/9/2017

Ωρολόγιο πρόγραμμα για την εβδομάδα της Δευτέρας 18/9.

2 12/9/2017

Ωρολόγιο πρόγραμμα για τις ημέρες Τετάρτη/Πέμπτη/Παρασκευή της πρώτης εβδομάδας λειτουργίας και μόνο για αυτές.

1 11/9/2017

Ωρολόγιο πρόγραμμα για την εβδομάδα της Δευτέρας 11/9/2017 και μόνο για μία εβδομάδα.