2020-2021

α/α

Ανάρτηση

Θέμα

13 10/11/2020 Ωρολόγιο πρόγραμμα σύγχρονων διδασκαλιών από Τετάρτη 11/11.

Ωρολόγιο Πρόγραμμα Καθηγητών

12 8/11/2020 Ωρολόγιο πρόγραμμα σύγχρονων διδασκαλιών για την εβδομάδα της Δευτέρας 9/11.

11 30/10/2020

Βήμα 1: Το ωρολόγιο πρόγραμμα για την εβδομάδα της Δευτέρας 2/11, χωρίς ώρες από απόσταση.
Στο πρόγραμμα προστέθηκαν ώρες από απόσταση και προς τις δύο κατευθύνσεις:
καθηγητών από απόσταση σε τμήματα εντός και εκτός σχολείου και καθηγητών από το σχολείο σε τμήματα σε απόσταση.

Όλες οι προσκλήσεις θα χρησιμοποιούν τα emails στο Πανελλήλιο Σχολικό Δίκτυο και ολοι θα πρέπει να παρακολουθούν αυτούς τους λογαριασμούς τους, των emails.

Αυτή τη στιγμή το πρόγραμμα είναι διορθωμένο μέχρι και την Παρασκευή 6/11

10 28/10/2020

Το ωρολόγιο πρόγραμμα για τις ημέρες Πέμπτη και Παρασκευή της εβδομάδας της Δευτέρας 25/10. Λόγω ιδιαίτερων υγειονομικών συνθηκών αναβάλλεται η διαδικτυακή σύνδεση των καθηγητών που διδάσκουν στην Α Λυκείου με τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών.
Στο πρόγραμμα προστέθηκαν ώρες από απόσταση και προς τις δύο κατευθύνσεις:

9 22/10/2020

Το ωρολόγιο πρόγραμμα για τις ημέρες Δευτέρα, Πέμπτη και Παρασκευή της εβδομάδας της Δευτέρας 25/10. Η κα Χαρίκλεια Λόη αναλαμβάνει 16 ώρες Φυσικής. Το τελευταίο 2ωρο της Πέμπτης 29/10 όλοι οι καθηγητές που διδάσκουν στην Α Λυκείου θα μετάσχουν σε διαδικτυακή σύνδεση με τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών. (Τη Δευτέρα θα λείπουν οι κ. Βολυράκη και Σφυρή και την Παρασκευή η κ. Χούσου)

8 16/10/2020

Την εβδομάδα που μας έρχεται δεν υπάρχει κάποια εξέλιξη στο θέμα των περικοπών. Η όποια ανάγκη για αλλαγή προγράμματος προέκυψε από αλλαγές στη σχέση του σχολείου μας με άλλα σχολεία (καθηγητές που μοιαρόζαμαστε) και από τη χρήση αιθουσών (αίθουσα 14-Πανίτσα). Τέλος, μόνο ένα τμήμα θα χρησιμοποιεί τα γήπεδα κάθε φορά.

7 10/10/2020

Η κα Κρυσταλλία Σφυρή αναλαμβάνει 8 ώρες πληροφορικής στη Β Λυκείου. Η κα Κωνσταντίνα Καπλάνη αναλαμβάνει 5 ώρες θρησκευτικών. Η κα Λαμπρινή Τσούτση αναλαμβάνει 12 ώρες βιολογίας. Για τα μαθήματα Βιολογίας και Χημείας το Γ Υγείας σπάει σε 2 κομμάτια. Επανεντάσσεται στο πρόγραμμα η κα Καραγιαννίδου. Η κα Διάμεση θα είναι σε αναρρωτική άδεια όλη την εβδομάδα. Στα μαθηματικά και τη φυσική παραμένουν οι περικοπές. (Διόρθωση Δευτέρας, 1:30 μμ)

Αναθέσεις μαθημάτων σε καθηγητές κατανεμημένες στα τμήματα (9/10)

6 5/10/2020

Η κα Ελένη Αδάμ, οικονομολόγος, θα αναλάβει τις ημέρες Πέμπτη & Παρασκευή την Οικονομία της Γ. Την Τετάρτη 7/10 θα διδαχθούν οι ώρες από 1η μέχρι και 6η. Το πρόγραμμα έχει αλλαγές στις ημέρες Τετάρτη/Πέμπτη και Παρασκευή.

5 4/10/2020

Ωρολόγιο πρόγραμμα λειτουργίας του σχολείου για την εβδομάδα της Δευτέρας 5/10.

4 1/10/2020

Ωρολόγιο πρόγραμμα λειτουργίας του σχολείου για την Παρασκευή 2/10. Αφαίρεση του κ. Τσεχπενάκη από τη συγκεκριμένη ημέρα για λόγους υγείας.

3 29/9/2020

Ωρολόγιο πρόγραμμα λειτουργίας του σχολείου για την εβδομάδα της Δευτέρας 28/9. Δεδομένης της καθυστέρησης έλευσης καθηγητών για ανάληψη διδακτικού έργου, η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Καθηγητών προχώρησαν σε εφαρμογή μέτρων μερικής κάλυψης των διδακτικών αναγκών όλων των μαθητών.

H κ. Καραγιαννίδου θα απουσιάσει για το υπόλοιπο της εβδομάδας και η κ. Κωττούλα για τις ημέρες Τετάρτη και Πέμπτη. Ο κ. Καλοσπύρος θα απουσιάζει την Τρίτη. Στο ωρολόγιο πρόγραμμα έχουν γίνει διορθώσεις για την ελαχιστοποίηση των κενών στο πρόγραμμα των μαθητών.

Αναθέσεις μαθημάτων σε καθηγητές κατανεμημένες στα τμήματα (25/9)

Αναθέσεις μαθημάτων σε καθηγητές κατανεμημένες στους καθηγητές (25/9)

2 18/9/2020

Το τμήμα Γ Υγείας στο κομμάτι του προσανατολισμού σπάει σε 2 τμήματα.
Ωρολόγιο πρόγραμμα για την εβδομάδα της Δευτέρας 21/9

1 17/9/2020

Ωρολόγιο πρόγραμμα για την πρώτη εβδομάδα λειτουργίας του σχολείου (Τρίτη - Παρασκευή)

Ωρολόγιο Πρόγραμμα Μαθητών (αλλαγές στην Παρασκευή της Β)